Badpremiär 2024

Badpremiären 2024 ägde rum torsdagen den 27 juni. Jag tyckte förra året (15 juni) var sen premiär men det här tog priset. Jämfört med förra året då Vättern bjöd på runt 20 grader var det idag… 14-15 grader.

Med tanke på att det var över 30 grader på baksidan så var det än dock skönt. När jag kom upp. Till notering tas även att ingen av barnen badade, mer än tårna. Och att vattenståndet är högt.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

För att svara på din egen webbplats, ange URL:en för ditt svar, som bör innehålla en länk till detta inläggs permanenta URL. Ditt svar kommer sedan att visas (eventuellt efter moderering) på den här sidan. Vill du uppdatera eller ta bort ditt svar? Uppdatera eller ta bort ditt inlägg och ange din inläggs URL igen.